Subaru Forester için Yollar Artık çok Daha Güvenli

Boxer motor, simetrik sürekli dört çeker sistemi ve ödüllü güvenlik özellikleriyle öne çıkan Subaru’nun Forester modeli, ASP – gelişmiş güvenlik paketi ve tam kapsamlı güvenlik sistemi EyeSight ile artık daha da güvenli hale geldi.

Gerçek SUV kavramını yeniden yorumlayan Subaru Forester, üç yeni donanım ile model serisini genişletti. Forester’daki yeni özellikler, 2.0i Premium Plus, 2.0XT Adventure Turbo ve 2.0D Sport donanımlarında sunulmaya başlandı. Gelişmiş güvenlik paketi (ASP), yan görüş kamerası ve Subaru arka araç tespit sistemini (SRVD) kapsıyor.

Yan Görüş Kamerası, 2.0i Premium, 2.0D Premium; bu sistem yolcu tarafından dikiz aynasının altındaki kamera vasıtası ile sağ yandaki görüş açısının artmasını sağlıyor.

SRVD – Subaru Arka Araç Tespit Sistemi; bu sistem kör nokta uyarısı ve geri manevra trafik uyarısını kapsıyor.

1501754211_Subaru_Forester_EyeSight__1_

Türkiye pazarında, Levorg ve Outback modellerinde sunulan EyeSight’ın, Forester’in donanımına eklenmesiyle EyeSight sistemi ile sunulan Subaru modelleri üçe yükseldi. Forester’ın 2.0i Premium Plus modelinde yer alan EyeSight teknolojisi; şerit ihlal uyarısı, şeritte kalma asistanı, çarpışma önleyici frenleme, adaptif hız kontrolü, dengeli sürüş uyarısı ve trafikte hareket uyarısı fonksiyonlarını da kapsıyor.

Araçlar, yayalar ve bisiklet kullanıcıları gibi hareketli nesneleri ve şeritleri algılayarak olası kazaları önlemek için stereo kamera teknolojisinin kullanıldığı ilk sistem olan EyeSight sayesinde Subaru, IIHS’den (Insurance Institute for Highway Safety) “Tam Not” ve “En Güvenli Araç” ödüllerini kazanmıştır.

1501753985_Subaru_Forester_EyeSight__3_

EyeSight sürüş sistemine sahip Forester 2.0i Premium Plus’ın fiyatı 179 bin 990 TL, ASP paketine sahip Subaru Forester 2.0XT Adventure’ın fiyatı 206 bin 990 TL ve ASP paketine sahip Subaru Forester 2.0D Sport’un fiyatı 213 bin 990 TL olarak belirlendi. Ayrıca, Subaru Forester deri döşeme renk seçeneklerinde, kahverengi deri koltuk döşeme de sunulmaya başlandı.

1501754649_Subaru_Forester_EyeSight__2_

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s