One Square Meter’dan Slow Fashion JACKET!

One Square Meter, 2017 sonbahar/kış sezonu için özel bir ceket hazırladı. Tasarımından final dikişine kadar tüm aşamalarını üstlendikleri JACKET tamamen cinsiyetsiz, son derece zamansız, biraz asil biraz da punk. JACKET unisex kesimi ve geniş silüeti ile hem her gün giyilecek kadar güzel, hem de kendine has tavrı ile çok özel. şehrin hızla akan yaşantısına slow fashion ayrıcalığı ile verilebilecek en şık cevap.

ceket_dot_02

ceketlerin astarlarını mum batik (stripe ve border) ve kanoko shibori (dot) teknikleri ile elde desenlendiren marka, kumaşları renklendirmek için indigo ile boyamış. Ceketlerin kabuklarında Orta Anadolu’nun denimlerini kullandıklarını ve haliyle tasarıma ekstra form kazandıran gri denim ile giyildiğinde sanki akıyormuş hissi veren indigo denim kumaşları tercih ettiklerini söyleyen one square meter, tüm aşamaları terzi ustalığı ile tamamladıklarını ekliyor.

ceket_stripe_01

Ayrıca marka; “Biz one square meter olarak doğayla barışık ve sürdürülebilirliği destekleyen malzemeler kullanmaya özen gösteriyoruz. Tasarım sürecimizde ihtiyaçları gözetiyor ve güzel olanı ortaya çıkarıyoruz. Üretimimizi elde, özenle ve ustalıkla yürütüyoruz. Atölyemizden çıkan ürünlerin arzuyla alınmasını ve senelerce sevilerek kullanılmasını önemsiyoruz.” diyerek 2017 Sonbahar/Kış sezonu için özel olarak hazırladıkları JACKET’i tanıtıyorlar.

makingof_02

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s