Sürdürülebilir modanın yeni destekçisi : Redesign Club

Eski kıyafetleri ve atık kumaşları kullanarak yepyeni, kişiye özel kıyafetler tasarlayan, bu ürünleri de ev kadınları ile üreten sürdürülebilir moda markası Redesign Club. 

Fatih Yıldırım (fatihymag) ve Aydan Ersoy’un (aydanersoy) başlattığı Redesign Club ilk koleksiyonunda yer alan tasarımlarının her birinin hikayesi var.

 ‘‘Revolution of fashion!’’ mottosuyla yola çıkan marka, etik olarak üretilen koleksiyonu ile ikinci el kıyafetlerimizi yeniden değerlendirerek eşsiz birer zamansız parçaya nasıl dönüştürdüğünü bizlere sunuyor.
Kurucuları Fatih ve Aydan, moda sektörünün çevresel ve toplumsal etkisi üzerinde ne
yapabileceklerini düşündüklerini ve bazı sorularla başladıklarını belirtiyorlar. Keşfettiğimiz şeyler giydiklerimiz hakkında düşüncelerimizi tamamıyla değiştirdi.

Redesign Club, “etik üretim”, ‘’giyilebilir sanat’’ ve “hikaye anlatan tasarım” değerlerini el üstünde tutuyor. İstanbul merkezli marka REDESIGN CLUB, sürdürülebilir tasarım anlayışı ile modaya yeni bir bakış açısı geliştirmeyi hedeflerken, bir yandan da toplumda sanatın gücüyle bir farkındalık yaratmayı, Türkiye ve dünyaya da bir etki göstermeyi amaçlıyor. Koleksiyondan satın alınan ürünlerin bir kısmı ev kadınlarının ev ekonomisine katkıda sağlamak amacı ile bir fona aktarılıyor. Bu işi dünyaya hiç zarar vermeyecek şekilde yapmaya çalışıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Şu an
değişimin başındayız ve insanlara kar elde etme aracı olarak bakmamalı diye belirtiyorlar. REDESIGN CLUB’ın ilk koleksiyonu keşfetmek için www.redesignclub.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s