FİLM YAPIMCILARI HAYAL ETTİ, MÜHENDİSLER ÜRETTİ

CHRISTOPHER NOLAN’IN 31 TEMMUZ’DA SİNEMALARDA GÖSTERİME GİRECEK OLAN YENİ BİLİM KURGU AKSİYON FİLMİ TENET’TE ÖZEL TASARIM BİR HAMILTON SAAT ROL ALIYOR

Hamilton tasarımcıları ve mühendisleri, Christopher Nolan’ın yeni filmi TENET’in tasarım ekibi ile işbirliğine girerek, hayata geçirilmesi konusunda sadece Hamilton’a güvenilen benzersiz özeliklere sahip özel tasarım bir saat ürettiler.

Uzun yıllardır film yapımcılarının favorisi olan Hamilton saatleri, filmlerde tamamlayıcı bir role sahip oldu ve izleyicilere ilham verdi. Christopher Nolan’ın hit filmi Yıldızlararası için yaratılan “The Murph” hayranların favorisi olurken, Stanley Kubrick’in ikonik filmi 2001: Bir Uzay Macerası için tasarlanan saatten esinlenilerek dünyanın ilk dijital saati üretildi.

En yeni ve şu ana kadarki en büyük Hollywood ortaklıkları ise, Hamilton tasarım ekibiyle Christopher Nolan’ın yakında sinemalarda gösterime girecek olan filmi TENET‘in prodüksiyon tasarım ekibi arasındaki işbirliği oldu. Yapılan ilk görüşmelerde, bu film için hiçbir Hamilton saatinde bulunmayan bazı özelliklere sahip bir saat üretilmesi gerektiği sonucuna varıldı. Hamilton bu zorlu görevi kabul etti ve filmin bu önemli aksesuarını üretmek için yaratıcılığı ustalık ile bir araya getirmeye karar verdi.

18 aylık hazırlık aşaması, Swatch Group’un İsviçre’deki laboratuvarında yapılan teknik geliştirmeleri, testleri ve üretimi içeriyordu. Burada mühendisler gerekli olan teknolojiyi Khaki Navy BeLOWZERO saatinin kadranındaki gösterge ile bir araya getirmenin bir yolunu buldular. Film için gerekenleri sağlayabilmek amacıyla, ortaya çıkan saatten bir düzine üretildi ve Hamilton’ın saat ustaları saatin benzersiz fonksiyonları konusunda destek vermek için film setinde hazır bulundu.

BeLOWZERO SPECIAL EDITION
Hamilton için yaratıcı süreç bununla bitmedi. Khaki Navy BeLOWZERO modeli, TENET‘te kullanılan kol saati için bir temel oluşturdu ancak saat sadece film için üretildiğinden, Hamilton bu işbirliğini bu özel tasarım saatten ilham alan bir special edition’la kutlamaya karar verdi.

Hafif titanyum kasa içindeki bu special edition saatte, filmin ana renklerine atıfta bulunan ucu mavi veya kırmızı renkte bir saniye ibresi bulunuyor. Her renk versiyonu, hem filmin adına gönderme yapmak amacıyla, hem de tersten de aynı şekilde okunan bir sayı olması nedeniyle 888 parçayla sınırlı olacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s