Giacinto Bosco ve Antonio Sannino’nun Eserlerinin Sergilendiği ‘’Fly On’’ Sergisi Galeri Selvin’de!

Giacinto Bosco ve Antonio Sannino’nun ortak sergisi “Fly On”, 5 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında Abdi İpekçi No:38 Nişantaşı Galeri Selvin’de kapılarını açıyor. İki ünlü İtalyan sanatçının da en karakteristik eserlerini bir araya getiren sergi, sanatçıların penceresinden izleyicilerin de dünyayı görebildiği bir keşif anına davet ediyor.

Giancinto Bosco’nun 5 heykel ve Antonio Sannino’nun 9 resminin bulunduğu ‘’Fly On’’ sergisi, sanatseverleri İtalyan sanatçıların iç dünyalarında bir yolculuğa çıkarıyor. Her iki sanatçı da tanık oldukları, yaşadıkları her şeyi derinlemesine irdeleme ihtiyacı duyuyor ve eserlerinde bu hislerini sanatsal olarak ifade ediyor.

İnsan doğasına yönelik keskin gözlemleriyle tanınan Bosco’nun eserleri, en güzel aşk öykülerinin romantiklikleriyle sardığı gibi, ziyaretçileri gökyüzüne çıkarıyor. Bosco’nun eserlerinde aşıklar mahrem anlarda, her şeyin bambaşka bir perspektiften görüldüğü zamansız uzamlarda sergileniyor.

İlhamını doğa ve şehir peyzajlarından alan Sannino, deniz eserlerini, suyun elle tutulamaz bir dokuya bürünürken oluşturduğu en özgün renkleriyle ortaya koyuyor. Şehir eserlerinde ise, şehrin enerjisi, ışıkları ve kaosu tüm yoğunluğuyla hissediliyor.

Galeri Selvin Kurucusu ve Küratör Selvin Gafuroğlu; ‘’Çok sevdiğim iki sanatçımız Giacinto Bosco ve Antonio Sannino’nun eserlerini sergilemek beni çok heyecanlandırıyor. Giacinto Bosco’nun kil, demir, bronz ve kalbin birlikte yazdığı bu güzel hikayelere şahit olmak muhteşem. Antonio Sannino’nun ise tuvalin iki boyutlu limitlerinin ötesine geçerek bizi, ilhamını aldığı şehir ve sularda gezdiriyor. Deniz betimlemelerinde suyun ışığını ve kayganlığını duygusal yüzleşmelerle bize aktarıyor.’’ dedi.

Giacinto Bosco ve Antonio Sannino’nun ortak sergisi “Fly on”, 5 Kasım-5 Aralık 2020 tarihleri arasında Abdi İpekçi Caddesi No:38 Nişantaşı’nda ziyaret edilebilir.

*Galeri Pazar günü hariç diğer günleri 11.00-19.00 saatleri arasında açıktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s