Yeni gençleşme teknikleri

Cerrahi işleme gerek duyulmadan, kısa sürede doğal ve etkili sonuçlar alınan medikal estetiğe talep her geçen gün artıyor. Yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve taze bir görünüm elde etmek için uyguladığımız küçük dokunuşlar ile kişiler, kendilerini daha güzel ve genç hissediyor. Medikal estetik kavramı genelde kadınlara ithaf edilse de dünya genelinde erkeklerin yaptırdığı estetik operasyonlar, 1997’den bu yana %88’lik bir artış gösteriyor.

Sağlıklı yaşamın ve sporun ön plana çıkması, iş ortamında artan rekabet koşulları, kadınların bu uygulamalar ile daha genç görünmesi ve bakımlı insanların artması ile birlikte günümüzde erkekler de daha yakışıklı, karizmatik ve özgüvenli bireyler olabilmek adına harekete geçiyor. Medikal estetik uygulamaları ile erkekler, bu dokunuşların kariyerlerine pozitif etki edeceğini, işlerini daha avantajlı hale getirdiğini ve özgüvenlerini yükselttiğini dile getiriyorlar. 

Erkekler, vakit almayan, uygulama sonrası hızlıca sosyal hayatlarına dönebildikleri ve yapılan uygulamanın belli olmadığı doğal dokunuşları tercih ediyor. Bu uygulamaların içinde son dönemde en yaygın olan ‘sıvı ip’ uygulamasını Dr. Yasemin Savaş, F King erkekleri için detaylandırdı.

Sıvı İp tekniği nasıl uygulanıyor ; Yaşla beraber kemiklerde erime, kas yoğunluğunda azalma, yağ dokuda erime ve azalma, cilt dokuda kolajen ve elastin kayıpları yaşanır. Bu azalma ve kayıplar sonucunda sonucunda yaşlanma belirtileri daha da belirgin hale gelir, sarkmalar başlar, ciltte nem ve parlaklık kayıpları meydana gelir, yüz bölgesindeki kırışıklar, kıvrımlar ve olukları oluşur ve yüz ovali bozulur .

Yüzdeki sarkma ve toparlanma için doğal bir yöntem olan sıvı ip uygulaması, yaşlılık belirtilerinin hızla düzeltilmesi ve vücudun kendi kendine doğal olarak kolajen uyarımını sağlaması ile daha fazla hacim görüntüsü oluşumunu kombine eder. Sıvı ipin avantajı; doğal bir görünüm sağlaması, dolgu efekti yaratmadan kişinin kendi kolejinini uyararak meydana gelen bir toparlanma sürecinin olması ve hastanın hemen normal hayatına dönebiliyor olmasıdır.

Sıvı ip, sarkma problemi ve elastikiyet kaybı olan, doğallığından ödün vermek istemeyen herkese uygulanabilinir. Lifting etkisi, yüzde toparlanma, gençlik ve fresh bir etki yarattığı için erkeklerde de tercih edilen bir yöntemdir. İşlem tüm yüz bölgesine, boyun ve ellere yapılabilir. İşlemin etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte 1-2 yıl sürer.

Gelelim bir diğer yeni buluş olan Luna Microcare® Eternal’a, evde iğnesiz botoks keyfi yaşamak isteyenler için birebir. İğne korkusu olan hem de botoks yaptırmak isteyenler Luna Microcare® Eternal’a bayılacaklar.

Geçtiğimiz günlerde markanın kurucusu Dr. Muhammet Avcil, Türkiye elçisi Yağmur Kalyoncu, marka distribütörleri Yavuz Güleç ve Taylan Tekin’in ev sahipliğinde gerçekleşen davette, Luna Microcare® Eternal’ ın evde iğnesiz botoks imkanı sunan teknolojisi anlatıldı. Evde kendi kendinize botoks uygulaması yapabileceğiniz, göz altlarına yapıştırılan şeffaf bantlar İngiltere merkezli bir biyoteknoloji şirketi olan Imperial Bioseience tarafından geliştirildi. Saç telinden de ince yüzlerce mikro-iğneden, Hyalüronik asit polimerlerinden ve çok özel aktif bileşenlerden oluşan ürün, cilde uygulandığında kendi kendine çözünen bu mikro-iğneler aracılığıyla dokuların gençleşmesini sağlıyor ve botoks benzeri etki gösteriyor. Evde kullanım için kolay ve pratik bir ürün olan “Luna Microcare® Eternal”, mikro-iğnelerin yerleştirildiği şeffaf bir banttan oluşuyor. Yapmanız gereken tek şey yüzünüzde seçtiğiniz noktalara bu bantları yapıştırmak.

Düzenli olarak Luna Microcare Eternal kullanımının 4 hafta kadar kısa bir sürede kırışıklıkları ve kaz ayağı görünümünü %82 oranında azalttığı Almanya’da gerçekleştirilen klinik deneyler ile ispatlanmış. Ayrıca bantlar, cilt yoğunluğunu %47 oranında, nemlenmesini de %220 arttırıyor. Yakında markaya iki yeni ürün daha ekleniyor. Dr. Muhammet Avcil ve ekibinin uzun süren çalışmalarından ortaya çıkan leke tedavisinde kullanılmak üzere Luna Microcare® Luminous ve yaşlılık lekelerinde kullanılmak üzere Luna Microcare® Enlighten bu ay içinde sizlerle buluşacak.

Yağmur Kalyoncu: Covid-19 sebebiyle zorlu günlerden geçiyoruz. Hepimiz evlerimize kapanmış durumayız. Güzellik merkezlerine gitmeye de çekiniyoruz. Kişisel bakımımızı evlerimizde yapmaya başladığımız şu günlerde LunaMicrocare® Eternal göz altı bantları herkese ilaç gibi gelecek. Luna Microcare® Eternal göz altı bantları sayesinde artık evde göz altı sorunlarınıza veda etmek mümkün. Göz altlarına yapıştırılan şeffaf bantlar ile şu sıralar evlerinizde kendi kendinize hem de iğnesiz bir şekilde göz altınıza botoks uygulamanız mümkün. Cilde uygulandığında kendi kendine çözünen bu mikro-iğneler aracılığıyla dokuların gençleşmesini sağlayan ve botoks benzeri etki gösteren aktif bileşenler, cilde nüfuz ediyor.

Luna Microcare® LONDON ailesinin ürünlerine seçkin kliniklerden, www.lunapatchturkiye.com online alışveriş bölümünden ve Beymen.com.tr ’den ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s