Saat bir sanat eserine dönüştüğünde: Yeni HUBLOT Classic Fusion Takashi Murakami


“Art of Fusion” mottosuyla bilinen İsviçreli ünlü saat markası HUBLOT, yeni Classic Fusion Takashi Murakami saat ile ezberleri bozuyor! Tamamı siyah olan bu saat, HUBLOT’nun bir Japon çağdaş sanatçı ile yaptığı ilk iş birliği. HUBLOT, Takashi Murakami’nin sanatsal amblemi ve imzası niteliğinde olan “gülümseyen çiçek” temasını bu yeni saatte kullanarak ve yeni bir dinamik geliştirerek yaratıcılığın sınırlarını zorluyor.


HUBLOT, sanatı seviyor! Nasıl konuşacağımızı bilmeden önce şarkı söyleriz. Nasıl yazılacağını bilmeden önce çizim yaparız. Zar zor ayağa kalkabiliriz ve dans ederiz. Markanın “Art of Fusion” mottosuyla da benimsediği bir gerçek olan sanat, aslında insanın temelinde yer almaktadır. Saatçilik, teknik altyapının yanı sıra yaratıcı ruhlardan da ilham alır. Farklı sektörlerden oluşan marka elçileri ailemize; ilk kez uluslararası bir üne sahip, yaşayan en ünlü sanatçılardan biri olan Takashi Murakami katıldı. Murakami; görsel olarak oldukça modern olan tarzı ve Japon geleneği ile pop kültürü arasında ince bir yansıma sunarak, en son multimedya araçlarını altın varak gibi geleneksel Japon teknikleri ile de birleştirerek bu sonuca ustaca ulaşıyor. Çağdaş sanat dünyasının gerçek bir rock yıldızı olarak başlattığı sanatsal akım için “Superflat” adını kullanıyor.

Takashi Murakami, 2020 yılının Şubat ayında HUBLOT üretim fabrikasına yaptığı ilk ziyaret ile birlikte, bir saat ustasının ve kronometre tasarımlarının çalışmalarını tanımış oldu. Aynı zamanda bu, Murakami’nin simgesi olan gülümseyen çiçekten ilham almış ve çok yenilikçi Classic Fusion Takashi Murakami saati ile sonuçlanan yaratıcı bir süreci de tetiklemiş oldu. Saate baktığınızda, gülümseyen çiçek simgesi saatin hem içerisinde hem de üzerinde yer alıyor. HUBLOT mühendisleri tarafından geliştirilen dahiyane bir bilyeli sistem sayesinde, saatin içerisinde yer alan bu simge hareket edebiliyor. Gülen çiçeğin merkezi saatin safir camına yerleştirilerek, geniş ve belirgin gülüşüyle birlikte benzersiz bir üç boyutlu etki yaratıyor.

Classic Fusion Takashi Murakami All Black, HUBLOT’nun imza niteliğindeki renklerinden biri olan “All Black” ile tasarlandı! HUBLOT tarafından 2006 yılında icat edilen “All Black” stilinin, aynı zamanda Murakami’nin de sanatsal imzalarından biri olduğu ortaya çıktı. Daha da belirgin bir etki için gülümseyen çiçeğin yaprak kısımları toplamda 456 adet siyah pırlanta ve yüz kısmı ise toplam 107 adet siyah pırlanta ile süslenmiş.
Nyon’daki saat ustaları, 72 saatlik güç rezervi sunan ve tamamen kendi ürettikleri bir mekanizma olan Unico kalibre mekanizmasını, simgesel tasarıma sahip Classic Fusion saat kasasına yerleştirdi. HUBLOT ve Japon bir sanatçı arasındaki ilk iş birliği olan Classic Fusion Takashi Murakami All Black saati, toplamda 200 adetle limitli olduğu için kısa sürede saat koleksiyonerlerinin beğenisini kazanacak.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s