Sabyasachi x H&M

H&M, geleneksel Hint stilini çağdaş tasarımla yan yana getirme tutkusuyla tanınan ikonik Hint markası Sabyasachi ile iş birliğini duyurmaktan ötürü gurur duyuyor. Koleksiyon; eklektik, bohem ve Hindistan’ın zengin tekstil ve zanaat tarihinden ipuçları barındırıyor ve hem modern hem de geleneksel silüetleri canlı renkler ve baskılarla birleştiriyor. Hem kadın hem de erkek giyimden oluşan Sabyasachi x H&M koleksiyonu, 12 Ağustos Perşembe gününden itibaren Türkiye’de sadece hm.com’da satışa sundu.

“H&M ile iş birliğinin yeni lansman tarihini duyurmaktan mutluluk duyuyorum, çünkü bu bize Sabyasachi estetiğini Hindistan’da ve dünya çapında daha geniş bir kitleye yayma fırsatı veriyor. Covid-19 durumunun karmaşıklığı nedeniyle lansmanı ertelemek zorunda kaldık, ancak günlük yaşama rahat ve sofistike bir görünüm kazandıracak olan bu hazır giyim koleksiyonunu sade ama göz alıcı bir tarzda sunmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”diyor Sabyasachi.

“H&M olarak, ikonik Hintli tasarımcı Sabyasachi ile işbirliğimizin yeni tarihini duyurabildiğimiz için çok heyecanlıyız. Böyle bir zamanda, insanların evde yetiştirilen el sanatları ve tekstil kullanımına her zamankinden daha fazla değer verdiğine inanıyoruz ve bu kimsenin Sabyasachi’den daha iyi yapamayacağı bir şey. Bu çarpıcı koleksiyonu dünya çapında olabildiğince çok insana götürmeyi dört gözle bekliyoruz.” Maria Gemzell, H&M New Development Başkanı

Hem kadın hem de erkek giyimden oluşan Sabyasachi x H&M koleksiyonu, göz alıcı ev giyimi parçalarından şık ve eklektik birleşimler yaratmak isteyen moda tutkunları için mükemmel bir modern ifade oluşturuyor. Kadınlar için uzun dökümlü elbiseler, kaftanlar gibi anahtar parçalar kat kat giyilmeli ve bol aksesuarla karıştırılabilirken, Henley gömleği, yüksek belli boru paça chino pantolon ve fotoğrafçı ceketi de erkek koleksiyonunun önemli parçalarından. İncelikle hazırlanmış aksesuarlar ve ayakkabılar, görünümün tamamını vurgulayacak nitelikte. Bu koleksiyonun en önemli özelliği, Sabyasachi Art Foundation tarafından titizlikle hazırlanmış eski blok desenler ve çok renkli silüetler ile hayata geçirilen Hint tekstil ve baskı gelenekleri olacak.

“H&M olarak ikonik Hintli tasarımcı Sabyasachi ile olan iş birliğimizin duyurusu sebebiyle çok heyecanlıyız. Böyle bir zamanda, insanların evde yaratılan el işi zanaat ve tekstillere her zamankinden çok daha fazla kıymet vereceğini düşünüyoruz ve bu Sabyasachi’den başka hiç kimsenin daha iyi yapamayacağı şey. Bu göz alıcı derecede güzel koleksiyonu dünyanın her köşesinden mümkün olduğunca çok insanla buluşturmayı dört gözle bekliyoruz” diyor H&M İş Birlikleri & Özel Koleksiyonlar Konsept Tasarımcısı Ella Soccorsi.

Sabyasachi x H&M koleksiyonu, 12 Ağustos Perşembe itibariyle hm.com’dan satın alınabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s