Stil ve sürdürülebilirliğin buluştuğu nokta

Dockers® tasarımları artık tepeden tırnağa sunduğu yaşam tarzıyla daha Kaliforniyalı, daha çağdaş ve her zamankinden daha da rahat! Dockers® ailesi stil ve sürdürülebilirliğin birbirini tamamladığına inanıyor. Yaptıkları her şeyin çevre üzerindeki etkisini dikkate alıyor. Tarzından ödün vermeden daha sürdürülebilir bir şekilde çalışabilmek için üretim yöntemlerinde yeniliklere dair keşifler yapmaya devam ediyor. Kumaşlardan elyaflara ve boyama tekniklerine kadar, çevreye duyarlı çabaları genişlemeye devam ediyor.

Bu sezonun en trend üst ve alt parçaları:

Water <Less® Tekniği: 

Son 10 yıldır kıyafetleri üretirken kullanılan su miktarını azaltmak için Water <less® tekniği kullanılıyor. Tek bir sezon üretiminde 20 milyon litreden fazla su tasarrufu sağlanabiliyor. Ürün yelpazesinin %63’ünde Water <Less® teknikleri kullanılıyor ve bu sayı her geçen gün artmaya devam ediyor. Dockers® Water <Less® tekniğiyle sizlere yeni ürünler sunmaya devam ediyor. 

Pamuk Keneviri: Geçen sezon daha az kimyasal ve böcek ilacı kullanılarak üretilen dayanıklı, tamamen doğal bir elyaf olan Pamuk Kenevirini tasarımlarında kullanmaya başladılar. Çevre için daha duyarlı oluşunun yanı sıra bu özel elyafın yumuşaklığı ve rahatlığından da faydalanmaya devam ediyorlar. Bu nedenle bu sezon Dockers®’da Pamuk Kenevir kullanılan ürün çeşitlerini genişletiyorlar ve daha kilit parçalarda ön plana çıkarıyorlar. 

Organik Pamuk: Pamuk Kenevir Dockers®’ın yatırım yaptığı tek sürdürülebilir pamuk yeniliği değil. Ayrıca, daha duyarlı bir şekilde yetiştirilen pamuğa da yatırım yaparak, bu süreçte kullanılan su ve toksik kimyasalların miktarını azaltıyorlar. Ürünlerin %14’ü Organik Pamuk ile üretiliyor.

35 yıllık ikonik Kaliforniya stili

1986’da San Francisco’da doğan Dockers®, haki ile ilgili her detayda kısa sürede tanınır hale geldi ve işyerine ve iş giyiminin ötesine yenilikçi rahat bir tarz getirdi. Bugün markanın asıl amacı hala aynı:  California’dan çıkan bir casual giyim markası ve yıllardır giysileriyle güven ve iyimserlik sunma konusunda kararlı. Dockers® zamansız, modern ve sonsuz bir stili ifade ediyor ve bu sezon, marka DNA’sının vazgeçilmez bir parçası ve Dockers® estetiğinin özü olan Dockers® Klasiklerini sunmaktan gurur duyuyor.

Köklü mirasın bugüne uzanan yolculuğu

Dockers® sürekli kendi mirasından ilham alıyor. Bu sezon geçmişte tasarlanan mükemmel stillerden yola çıkarak, bugünün modern görünümüne uygun özgün tasarımları yeniden yorumluyor ve bu ilhamı yepyeni bir seviyeye taşıyor. İnsanların gündelik stile yaklaşım biçiminde devrim yaratmaya devam ederken, Sonbahar / Kış 2021 için mirasını kucaklıyor ve Dockers® tarihine damgasını vuran  unutulmaz hakiyi yeniden sunuyor.

Mobile Pant, onlarca yıldır Dockers®’ın tanınması adına yardımcı bir yol belirledi; insanların günlük hayatlarını nasıl yaşadıklarını gösteren gerçekçi bir yenilik.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s