Levi’s® Made & Crafted® Sonbahar Kış 2021’de Keşif/Seyahat Ruhunun Peşinde

Bu sezon, Levi’s® Made & Crafted®, maceracıların kıyafetlerini işlevsel ayrıntıları ve toprak tonlarını yeniden tasarlayarak Levi’s® objektifinden yorumluyor ve keşfin özgür, cüretkâr ruhunu ön plana çıkarıyor. Levi’s® Made & Crafted® serisinin ayırt edici özelliği olan sürdürülebilirlik ve yüksek kaliteli yapısı ile harmanlanan detaycı stile yepyeni bir bakış açısı kazandırıyor.

“Bu sezon, geçmişten miras kalan klasik erkek giyiminden ilham aldık. Askeri ve işlevsel stili inceledik, modern bir dokunuş sağlamak için bu stili yeniden yorumladık. Odak noktamız çok yönlü kullanım, yeni kesimlerle orantı oyunları ve akıllı denim oldu. Outdoor kıyafetlerin ve geleneksel olarak yenilenmiş ayrıntıların bir araya gelmesini seviyoruz. Fakat bir araya gelmeden önce modern, tarz siluetler, kapitone, pelüş ve soft olmak üzere Hi/Lo dokulara sahip, ustalıklı üretim süreçleri sonucunda elde edilen materyaller Levi’s® Made & Crafted® filtresinden geçiyor. Evinizden çok uzağa gitmeseniz bile size kıyafetlerin içinde bir macera sunuyoruz.”—Janine Chilton-Faust, Levi’s® Erkek Tasarım Başkan Yardımcısı.

Bu sezonun Made & Crafted® erkek koleksiyonunun öne çıkanları arasında Slouchy Type II Trucker Ceket, indigo büyük boy denim bir ceket, Japon ekoseli Filled Overshirt ve Tailored Straight gibi düz kesimli jean’ler ve sezona yeni eklenen Drawstring Trouser, denim olmayan rahat düz kesim beli büzgü ipli ve ekose desenli, pas renkli fitilli kadife ve lacivert fitilli kadife seçenekleri yer alıyor.

Dış giyim için sokak stili siluetleri ile işlevselliğin harmanlandığı kusursuz bir seçki sunuyoruz.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK: GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ DENIM

Bu sezon Levi’s® Made & Crafted® koleksiyonu, üretiminin bir kısmı da dahil olmak üzere koleksiyonun yarısından fazlası ile sürdürülebilirliği odağında tutmaya devam etmekle kalmayıp sezonun en büyük müjdesi olarak geri dönüştürülmüş denimden üretilmiş bir trucker ceket’i ve jean’i sunuyor. Re:newcell teknolojisi ve geri dönüştürülmüş denim ile viskoz karışımı olan tescilli kumaşı Circulose ile Levi’s® Made & Crafted®, gerçek bir geri dönüştürülmüş denim kumaş elde ederek Circulose’u organik pamukla harmanlayan Tailored Trucker Jacket ve Tailored Straight in Retreat’i üretti. %20 geri dönüştürülmüş denimden, %20 sürdürülebilir kaynaklı viskozdan ve %60 organik pamuktan üretilen geri dönüştürülmüş denim, her bir jean’in su, kimyasal ve CO2 ayak izini azaltmaya olanak tanıyor.

Tailored Trucker Jacket in Retreat & Tailored Straight in Retreat

Sorumlu bir şekilde yönetilen ormanlardan elde edilmiş ahşap ve geri dönüştürülmüş pamuk artıklarından yapılmış dayanıklı, yüksek kaliteli bir elyaf olan Tencel™ x Refibra™ adlı kumaşın artan kullanımı, bu duruma örnek teşkil ediyor. Çok yumuşak olan bu materyal, pamukla karıştırıldığında her türlü kıyafet için mükemmel bir alternatif oluşturur. Levi’s® Made & Crafted® organik olarak yetiştirilmiş pamuğu denim altlardan truckerlara, kazaklara ve tişörtlere dahil etmeye devam edecek. Organik tarım ve yetiştirme sistemleri toprak verimliliğini yeniler ve korur, toksik ve kalıcı tarım ilacı ile gübre kullanımını azaltır, biyolojik çeşitliliğin sürdürülmesine yardımcı olur. İşte tüm bu nedenlerle Levi’s® Made & Crafted® koleksiyonu, yüksek kaliteyi, rakipsiz bir stili ve çevresel sorumluluk bilincini iç içe geçiriyor.

MADE IN JAPAN

Levi’s® Made and Crafted®’ın sunduğu kalitenin en iyisini ortaya çıkaran Japon işçiliği, trucker ceketler ve denim alt giyim ürünleriyle bu sezon da büyümeye devam ediyor. Birinci sınıf Japon kumaşlarından üretilen ve bitiş işlemi elde yapılan bu yatırım parçaları, yıllandıkça daha da güzelleşiyor. Levi’s® Made & Crafted®, her biri kendine özgü bir karaktere sahip el yapımı parçalardan oluşan bir ‘Made in Japan’ koleksiyonuyla bu ortaklığı sürdürmekten heyecan duyuyor. ‘Made in Japan’ tasarımları, Japonya’nın önde gelen kumaş fabrikalarından –ip boyama tekniğiyle ünlü- Kaihara Denim Mill tarafından Levi’s® Made & Crafted® için özel olarak geliştirilen denimden yapılmıştır. Arka kısımlarına entegre edilmiş, üzerinde kabartma tekniğiyle uygulanmış gün doğumu görseli bulunan deri parça ve iç kısımlarındaki Japon bayrağı etiketi kıyafetlere farklılık kazandırırken, Japon kumaşları ise iç bel bandında Japon bayrağı etiketiyle belirtilmiştir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s