Jotun 2022 Renk Koleksiyonu “Bir Arada”yı Sunar

 

Jotun renkleri, ilham yaratarak insanları yeniden birbirine bağlıyor.

İnsanlar bir araya gelip, birbirlerini anladıklarında muhteşem şeyler yaratabiliyorlar.  Aynı durumun renkler için de geçerli olduğuna inanıyoruz. Bir yıldan uzun süredir ayrı kaldıktan sonra, çoğumuz tekrar bir araya gelmeye ve sosyal alanlarda sevdiklerimizle birlikte neşe bulmaya başladık. Yeniden bir arada olmanın bu sıcak ve duygusal etkisi, Jotun’un 2022 yeni global renk koleksiyonu için de ilham kaynağı oldu. 

‘Bir Arada’ renk koleksiyonu; yeniden birlikte olmanın keyfini çıkarabileceğimiz, anlamlı anlar ile sohbetleri kutlayabileceğimiz, düşünmek için zaman ayırabileceğimiz ve kendimize eğlence yanı sıra yaratıcı olmamıza izin verebileceğimiz farklı alanlar yaratmaya yardımcı olmak için tasarlanmış üç benzersiz ve özenle seçilmiş renk temasından oluşuyor.

‘Renklerin üzerimizdeki etkilerini keşfedin. Kullanım şekillerine göre renkler bizi sakinleştirebilir, endişelerimizi yatıştırabilir veya yaratıcılığımızı körükleyebilirler. Jotun’da, çevremizi saran renklerin günlük hayatımızı nasıl şekillendirebildiğine her gün hayran kalıyoruz.’

 – Lisbeth Larsen, Jotun Global Renk Uzmanı

Eve yeni renkler katmak, ortama yeni enerjiler getirir. Bir renk, bir diğeri tarafından vurgulandığında her zaman yeni boyutlar kazanır. Yeni renk koleksiyonumuz, renklerin tek başına, bir arada ve uyumlu ya da zıt kullanımlarının duygusal etkilerini keşfederek, görsel olarak rahatlık duygusu yaratacak renk kullanımı konusunda ilham ve rehberlik sunmak için tasarlandı. Her yıl Jotun’un, Global Renk Uzmanı Lisbeth Larsen ve ekibi tarafından yürütülen global araştırmadan doğan yaratıcı fikirler özel renk teknolojisi laboratuvarında benzersiz renk tariflerine dönüştürülüyor. Daha sonra bu tonlar, dünya çapında yükselen trendler ve kültürel akımlarla uyum sağlayan, özgün ve zamanı yansıtan renk koleksiyonları yaratmak için popüler tonlarla birleştiriliyor. Böylece Jotun renk koleksiyonu, küresel ruh halini renkten bir portreye dönüştürüyor. 

‘Pandemi sırasında evden çalışırken, mutfak tezgahımın renk numuneleriyle dolduğu birkaç hafta geçirdim. Renkleri test ediyorduk, örnekleri hızlı posta yoluyla birbirimizle paylaşıyorduk ve Teams toplantıları aracılığıyla düzenli olarak uluslararası olarak birbirimizi güncelliyorduk. -Sürekli farklı tonları deniyordum, koleksiyon için doğru rengi arıyordum. Benim için renk tasarımı budur, mükemmel tonu bulana kadar her şey test edilmeli ve denenmelidir.’ 

– Lisbeth Larsen, Jotun Global Renk Uzmanı

Tüm bu ön çalışmaların sonunda hazırlanan Bir Arada koleksiyonu, Jotun’un zengin renk arşivlerinden seçilen zamansız tonlarla uyumlu 12 yepyeni rengi içeriyor. Üç farklı tema halinde gruplandırılmış 28 renk seçeneğinden oluşan yeni koleksiyondaki “Kucakla, Neşelen ve Tadını Çıkar” olarak adlandırılan temaların her biri kendimizle, sevdiklerimizle ve yaratıcılığımızla yeniden bağlantı kurma arayışımızın farklı bir yönüne hitap ediyor.

2022 Jotun Koleksiyonu Renk Temaları

1 | Kucaklayın –  İz bırakacak anlara yer açın 

Doğal renkler, benzersiz anları daha da güçlü kılarak, hatıralara dönüştürür. Renkler aracılığıyla mutlu anıları hatırlayıp, o hissileri bir odaya taşıyabileceğinizi biliyor muydunuz? Örneğin; yumuşak bir altın bej tonu, sizi büyükannenizin mutfağına geri götürmeye yetebilir veya belirli bir mavi-gri renk tonu çocukluğunuzun sahil tatillerini evinize taşıyabilir. Kucaklayın temasındaki renkler bizi biz yapan, geçmişimizden mutluluk ve huzur veren anlardan ilham alarak tasarlanmış, rahatlık bulmaya teşvik eden renklerle yaratıldı. 

Kucaklayın ayrıca, dinginleşmeyi, topraklanmayı, yeterli ve güvende hissetmeyi teşvik eden rustik toprak ve taş tonlarını da içerir. Kucaklayın temamızda dingin renkleri hareketli bir şekilde birleştirerek, klasik ve moderni harmanlayıp, uyumlu, samimi ve misafirperver bir atmosfer yaratabilirsiniz. 

2 | Neşelenin – Cesur ve yaratıcı olmanın özgürlüğü

Yaratıcılık ve özgüven çağrıştıran bu tonlar, duyuları uyandırarak neşe saçar. Büyük planlar, güzel hayaller ve rengarenk bir hayatın renkleriyle tanışın.

Neşelen, umut ve iyimserlikle dolu güçlü renklerden oluşan bir temadır. Cesur olmak, yaratıcılığı ortaya çıkarmak ve yeni renk kombinasyonları denemek için fırsatlarla doludur.

Kendimizi canlı renklerle ifade etme ve evlerimize daha cüretkâr ve kişisel bir dokunuş verme arzusu, iç mekanlarda daha fazla zaman geçirdikçe giderek güçlendi. Turkuaz ve okyanus yeşili, güneş ışığı sarısı ve canlandırıcı lavanta tonları gibi canlı tonlar, yaratıcı enerjiyi besleyen cesur ve şaşırtıcı alanları şekillendiriyor.

3 | Tadını çıkarın– Yenilenmenin ve yeniden buluşmanın zamanı  

Yumuşak, yatıştırıcı renkler, düşünme ve yansıma için mükemmel bir alan yaratır.

Yumuşak toprak tonları ile nötrler, beden ve zihnin bağlı, dengeli ve mutlu hissettiği bir ortam yaratır.  Belirsizlik zamanlarında yumuşak, doğal renkler bize evimizin hayatımızın çapası, sığındığımız liman olduğunu hatırlatır. 

Tadını çıkarın sakinleşen, hoş renklerle karakterizedir. Hem aydınlık hem de ölçülü, sıcak, saran ve güvenli bir alan yaratır. Havadar tekstiller ve yumuşak yüzeylerle birleştiğinde, yeniden ait ve yeterli hissedebildiğimiz sakin bir atmosfer yaratır.

Kendinizi her yanıyla yansıtabileceğiniz renk temaları

Bu üç tema, iç tasarımdaki çağdaş eğilimleri yansıtıyor. Aynı temadaki renkleri bir arada kullandığınızda bütünüyle şık bir görünüm elde etmiş olursunuz. Birçok kişi içgüdüsel olarak bir temayı diğerine tercih ettiğini fark eder, ancak Larsen ve ekibi, üç renk koleksiyonunda da renk tonlarının etkili bir şekilde birleştirilebilmesini sağlıyor.

Yeni renk koleksiyonumuz “Bir Arada”yı keşfetmek için 8-31 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek pop-up sergimizi ziyaret edebilirsiniz.

Jotun Pop-Up Sergi

Tabanlıoğlu Gallery
Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cad. No. 67, 34430 Beyoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s