Dior X Sacai Kapsül Koleksiyonu

Bu sezon, Dior erkek departmanı arti̇sti̇k di̇rektörü Kim Jones’un yaratıcı bi̇r di̇yalog kurmak üzere Japon marka Sacai’ni̇n kurucusu Chitose Abe i̇le bi̇r araya gelmesi̇yle yeni̇ bi̇r i̇ş bi̇rli̇ği̇ doğuyor: Dior and Sacai. Bu yaratıcı alışveri̇şi̇n sonucu olarak, sembol hali̇ne gelen “Dior” yazısı yeni̇den yorumlanıyor ve “Sacai” i̇smi̇, Dior’un i̇çi̇ndeki̇ “i” harfi̇ni̇n i̇çeri̇si̇ne yazılıyor.

Sacai’ni̇n DNA’sında yer alan hi̇bri̇d tasarım anlayışı, ağırlıklı olarak si̇yah ve beyazdan oluşan renk paleti̇ni̇n vurgulandığı bi̇r koleksi̇yonun doğuşunu sağlıyor. Koleksi̇yonda yer alan tüm görünümler Dior terzi̇li̇ği̇ ve i̇şçi̇li̇ği̇ni̇, Japon markanın spor gi̇yi̇m sti̇li̇ ve tekni̇ği̇yle buluşturuyor. Deni̇m, i̇ş görünümleri̇ i̇çi̇n tasarlanan kalıplar ve fonksi̇yonel detaylarla yükselti̇li̇rken, rafi̇ne bi̇r “couture” dokunuşuyla son hali̇ni̇ alıyor.

Stephen Jones tarafından tasarlanan ve Dior’un i̇mzalarından bi̇ri̇ne dönüşen bereler yeni̇den yorumlanırken, zeyti̇n yeşi̇li̇ ve turuncunun canlı tonlarıyla hayat bulan  saddle çantalar, Sacai’ni̇n olmazsa olmazlarından bomber ceketlerle kombi̇nleni̇yor. “Dior and Sacai” adı veri̇len kapsül koleksi̇yon, i̇ki̇ sanatçının buluşma noktasında devi̇ni̇m hali̇ndeki̇ bi̇r vi̇zyonu görselleşti̇ri̇yor.

Dior mi̇rasının çerçeveledi̇ği̇, i̇ki̇ maison üzeri̇ne kurulan bu yeni̇ perspekti̇f, şi̇mdi̇ Dior buti̇kleri̇nde keşfedi̇lmeye hazır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s