Yeni Fransız Tarzı: Balmain Resort 2022

Kreatif Direktör Olivier Rousteing, Balmain Resort 2022 koleksiyonunda Pierre Balmain’in mirasından, ailesinin Afrika’ya uzanan kökenlerinden ve Paris’in ilham veren gücünden esinleniyor. 

Pierre Balmain’in Yeni Fransız Stili ile dünyayı büyülediğini hatırlatan tasarımcı, Balmain Resort 2022 koleksiyonunu şöyle özetliyor: “Mösyö Balmain’in cesur ve cüretkar ruhu, bu markanın sağlam temeller üzerine inşa edilmesine yardımcı oldu. Her yıl yeni koleksiyonlarımı hazırlarken bu temellerin üzerine koymaya çalıştım. Balmain’de geçirdiğim süre boyunca, markanın etkileyici DNA’sının hikayesini sürdürmenin yanı sıra, markaya giderek daha fazla modern bir “Yeni Fransız Tarzı” eklediğimin farkına vardım. Bu koleksiyon, içinde yaşadığım küresel ve kapsayıcı 21. yüzyıl Fransa’sı ve Paris’inin yanı sıra benim kişisel yolculuğumun da bir yansıması”.

Olivier Rousteing, Balmain Resort 2022 koleksiyonunun desen, süsleme ve rahat silüetleri için, Afrika’dan  besleniyor. Afrika’nın kuzeydoğusunda yer alan Afrika Boynuzu yarım adasının; dokuma, desen ve mücevherli işlemelerden oluşan zengin mirası ve bu bölgenin zanaat gelenekleri tasarımcıya ilham kaynağı oluyor. Her koleksiyonda olduğu gibi bu koleksiyonda da Balmain’in mirasına saygısını ön planda tutan tasarımcı, sezonun pek çok parçasını Mösyö Balmain’in 50 yıllık labirent deseni ile taçlandırıyor. 

Olivier Rousteing’in Paris’e özgü, özel tasarım işçiliğine olan bağlılığı, Balmain’in kusursuz terziliği ve etkileyici süslemeleri ile açıkça vurgulandığı, markanın imza tasarımlarının yeniden yorumlandığı Balmain Resort 2022 koleksiyonun öne çıkan parçaları arasında;  marin tasarımlar, cesur grafikler, modern smokinler, militer tasarımlar ve altı düğmeli klasik blazer yer alıyor


Rahat bir kayıtsızlığın hakim olduğu Balmain Resort 2022 koleksiyonu, sezonun unisex ruhunu da en iyi şekilde tanımlıyor. Tercih eden herkesle mükemmel uyum sağlayan tasarımlar, çağımızın modern ve kapsayıcı “Yeni Fransız Tarzı”’nı yansıtıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s