Dior Sonbahar 2022 Koleksiyonu

Maria Grazia Chiuri için her koleksiyon, Dior tarihi ile modern dünya arasında bir diyalog kurmak üzere yazılacak bir görsel şiir için fırsat niteliğini taşır. Chiuri bu kez Mösyö Dior’un başarısına katkıda bulunan kadınları, o gerçek yaratıcı güçleri ön plana çıkarıyor. Başlangıç noktası ise Justine Picardie’nin kitabı Miss Dior’da* Christian Dior’un kardeşi Catherine’in hayatından yola çıkarak kutladığı tüm kadınlar oluyor.

Maria Grazia Chiuri Dior ailesinin simgesi haline dönüşen jüt çantayı yeni bir kız kardeşlik sembolüne dönüştürüyor: Üstlerine Maison’un mottosu “L’union fait la force” (Birlikten güç doğar) yazılıyor.

Dior Sonbahar 2022 koleksiyonunun sözü olan bu deyişin altı, aynı zamanda Kreatif Direktör’ün yaratıcı süreçlere kolaboratif yaklaşımıyla çiziliyor.

Koleksiyonun ana ilham kaynağı, farklılıkları yok ederek onu giyen kişinin bir gruba adapte olmasını kolaylaştıran ya da kişiselleştirmeler sayesinde kalabalıktan sıyrılmayı sağlayan üniformalar. Cesur görünümler, bir komünyonun parçası olmak kadar asi bir tavrı ifade ediyor.

*Basımevi, Flammarion Yayınları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s