Tommy Hilfiger & Shawn Mendes

Tommy Hilfiger sürdürülebilirlik yolculuğunun bir sonraki adımı için Shawn Mendes ile “Play It Forward” adlı global iş birliğini duyurdu

2022 Yaz ‘Classisc Reborn’ Kampanyasıyla başlayacak çok yönlü iş birliği kapsamında çevresel etkilerin verdiği zararın bertaraf edilmesine yardımcı olmak için Shawn Mendes’in dünya turuna 1 milyon dolar bağışlanacak.

Çok yönlü iş birliği, “Classics Reborn” adlı global 2022 Yaz kampanyasının yüzü olan Shawn Mendes ile başlayacak. Kampanya kapsamında tümüyle daha sürdürülebilir malzemelerden üretilen bir koleksiyon da sunulacak. Shawn Mendes yakında çıkacağı ‘Wonder:TheWorldTour’dünya turu boyunca daha sürdürülebilir, özel tasarımlı TOMMY HILFIGER stilleri giyecek. Tommy Hilfiger da turun çevresel etkisini azaltma ve telafi etme çalışmalarına katkıda bulunmak için 1 milyon dolar bağışlayacak. İşbirliği 2023 İlkbahar sezonunda lanse edilecek bir ortak kapsül koleksiyonla sona erecek. Geri dönüştürülmüş ve yeni malzeme inovasyonları ve döngüsel tasarım uygulamalarıyla yaratılacak koleksiyon da zamansız stiller daha sürdürülebilir bir şekilde yeniden tasarlanacak.

“Shawn hem çok yetenekli bir müzisyen hem de gelecek için aksiyon almak gerektiğini anlayan yeni nesil değişim yaratıcıları temsil ediyor” diyen Tommy Hilfiger şöyle devam etti: “Öğrenmek, paylaşmak ve inovasyon yapmak için Shawn ile güçlerimizi birleştirerek şimdiye dek başardıklarımızı daha da geliştirebilir, sürdürülebilirlik yolculuğumuzu bir sonraki seviyeye taşıyabiliriz. Gidecek çok yolumuz olduğunun bilincindeyiz ve kalıcı pozitif etki yaratmak için farkındalığı artırabiliriz.” 

16 Mayıs 2022’de lanse edilecek olan TOMMY HILFIGER “Classics Reborn” kampanyası Craig McDean tarafından çekildi. Shawn Mendes çekimlerde organik pamuklu ikonik 1985 polo dahil 1985 Program koleksiyonundan çeşitli stiller giydi. Sadece 1985 Programının 2022 koleksiyonları genelinde organik pamuk kullanımıyla CO2eq emisyonları yaklaşık %48 azaltılırken 692 ton emisyon önlendi. Bu miktar, Londra – NewYork arası 641 tek yön uçuşun emisyonuna eşdeğer. Shawn Mendes ayrıca %20 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş pamuk kullanılarak üretilen ve işlem aşamalarında daha az su ve enerji tüketen daha sürdürülebilir denim parçalar giyiyor. Nostaljik favorileri kutlama niteliğindeki çeşitli vintage TOMMY HILFIGER parçaları görünümleri tamamlıyor. 

Shawn Mendes, yaklaşan ‘Wonder: The World Tour’ dünya turunun her konserinde CO2 emisyonlarını  2019’daki son dünya turuna kıyasla %50 oranında düşürmeyi ve kalan emisyonları da karbon giderme ve önleme projeleriyle azaltmayı taahhüt etti. Tommy Hilfiger da paylaşılan misyonu ve iş birliğini desteklemek ve turun Sürdürülebilirlik ve Tur Yeşillendirme Programının yürütülmesini sağlamak için 1 milyon dolar bağışta bulunacak. Bu yatırımın önemli bir kısmı, Tommy Hilfiger’ın daha kapsamlı sürdürülebilirlik girişimlerinin etkisini ilerletmek için rejeneratif pamuk çiftçiliğine bağışlanacak. Shawn Mendes tur boyunca ayrıca atık kumaşlar ve detaylar (önceki TOMMY HILFIGER koleksiyonlarından kalanlar), stok fazlası vintage kumaşlardan üretilen özel tasarımlı ve daha sürdürülebilir stiller degiyecek.

Tommy Hilfiger ve Shawn Mendes, iş birliğinin önemli bir kilometre taşı olarak 2023 İlkbahar sezonu için bir kapsül koleksiyonu birlikte tasarlayacak. Koleksiyon, klasik TOMMY HILFIGER parçalarının malzeme

geri dönüştürme inovasyonlarının ölçeğini büyütecek döngüsel uygulamalarla yeniden tasarlandığı kaliteli stiller içerecek.

“Tommy ve yarattığı ikonik marka bana her zaman ilham vermiştir. Şimdi birlikte çıktığımız bu yolculuğu hayranlarımla paylaşmaktan heyecan duyuyorum” diye konuşan Shawn Mendes sözlerini şöyle sürdürdü: “Herkes daha sürdürülebilir bir gelecek yaratma çabalarında rol oynayabilir. Birlikte neler başarabileceğimizi görmek beni heyecanlandırıyor. Birbirimizden öğrenmeyi, kreatif şekillerde yeniden tasarımlar yaratmanın moda sektörü üzerinde nasıl olumlu bir etkisi olabileceğini keşfetmeyi ve daha sürdürülebilir bir yaşam sürmenin benim için anlamını paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

“Play it Forward” iş birliği hakkında daha detaylı bilgi önümüzdeki aylarda Tommy Hilfiger ve Shawn Mendes’in sosyal kanallarından paylaşılacak. Markanın dostları #TommyHilfiger etiketi ile @TommyHilfiger ve @ShawnMendes hesaplarını alıntılayarak topluluğa ve sosyal medya paylaşımlarına katılmaya davet ediliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s