Bottega Veneta 2022 Kış Kampanyası

“Bottega Veneta, bir zanaatkarlar topluluğu tarafından yaratılmıştır. Geçmişten beri sürdürülen bu yaklaşımı kampanyaya yansıttık ve farklı bakış açılarını bir araya getirdik.”

 – Matthieu Blazy

Bottega Veneta Kreatif Direktörü Matthieu Blazy, 2022 Kış kampanyasında fotoğrafçılardan sinemacılara ve modellere kadar farklı kişilerin değişik bakış açılarıyla bir simya yaratıyor. Blazy’nin ‘temel koleksiyonu’, yolculuğuna Milano’daki San Fedele’nin kulisinden başlayıp Belçika’daki Horst Festivali’ne uzanıyor, oradan İtalya’ya dönüp güney kıyılarında sona eriyor. 

Matthieu Blazy’nin zanaati harekete geçirme ve sessiz güce hayat verme olgularıyla şekillenen kampanyada çoğunlukla filme çekilen 41 hareketsiz ve hareketli görsel kullanılıyor. Tamamlanması günler değil haftalar alan kampanya sürecinde, fotoğrafçılar ile modellerin kurduğu karşılıklı etkileşim ve deneyimler sayesinde bireysel hareketler ve hikayeler Bottega Veneta’nın giyim ve aksesuarlarına yansıyor. 

Koleksiyonu podyumda taşıyan çeşitli kuşaklardan modeller, kampanya lokasyonları genelinde de koleksiyonu sergilemeye devam ediyor. Daha önce hiç moda çekimi yapmamış çok sayıda genç fotoğrafçının yanı sıra diğer alanlardan köklü fotoğraf sanatçılarının ve sinemacıların her biri koleksiyona bir tazelik katarken kurgusuz bir his de yaratılıyor. 

Kolektif bakış açılarıyla simya yaratılması ve yeni olasılıkların araştırılması, koleksiyonun aynı anda hem eğlenceli hem kullanışlı olmasını, düşünülerek tasarlanırken güncel kalmasını sağlıyor. 

Matthieu Blazy koleksiyon hakkında şunları söylüyor: “Bottega Veneta, deri ürünleri şirketi olduğu için özünde pragmatiktir. Çanta alanındaki uzmanlığıyla harekette olma, bir yere ulaşma fikrine odaklanarak zanaatkarlığını üretimine yansıtıyor. Zamansız olmasıyla modaya stil katarak sakin gücünü ortaya koyuyor”. 

Modeller:

Rhenny Alade

Emma Balfour

Mariacarla Boscono

Adamu Bulus

Leo Comanescu

Izabella Dantas

Dara Gueye

Sanggun Lee

Silas de Maat

Paola Manes

Awar Odhiang

Chu Wong

Anok Yai

Fotoğafçılar

Malick Bodian

Solene Şahmaran Gün

Francois Halard

Sander Muylaert

Lousie and Maria Thornfeldt

Video

Benoit Debie

Gretar Gunnlaugsson

Luca Werner

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s