Bottega Veneta, “Bottega for Bottega”yı tanıttı

 İtalya. Bottega’larında kök salmış bir kültür.

 ‘Bottega’ sözcüğü temelde ‘atölye’ anlamına gelir – el işçiliğine ve yaratıcılığa olağanüstü özen gösterilerek küçük çaplı el yapımı ürünlerin üretildiği yerlerdir.

Dünyanın en tanınmış bottegalarından biri olan Bottega Veneta, dünyanın dört bir yanındaki diğer bottega’ları desteklemeyi kendine görev edinmiştir. 

Bottega Veneta, üst üste ikinci yılında küresel çapta tanınırlığını 14 başka bottegayla paylaşıyor. Bottega Veneta, geçtiğimiz yıl sadece İtalya’dan bottega’ların tanıtımına destek vermişti. Bu yıl ise projede, Şangay merkezli bir makarna üreticisinden Vermont’un küçük bir kasabasındaki bir ahşap işçisine kadar İtalyan kültüründen esinlenen ürünler üreten dünyanın farklı yerlerindeki bottega‘lar yer alıyor.

 Aralık ayında Bottega Veneta, kendi web sitesi, reklamları, basın bültenleri, mağaza vitrinleri ve New York’taki Bergdorf Goodman’da açılan özel bir sergiyle bottega’lara saygısını gösteriyor ve İtalyan yaşam tarzını kutluyor. 

ATELIERGK FIRENZE Kitap ciltleme, restorasyon ve yenilik konularında uzmandır. Lüks ürünler üretmek ve restore etmek için geleneksel Floransa tekniklerini ve Japonların detaylara gösterdiği titiz ilgiyi birleştiren usta zanaatkarlar Lapo Giannini ve Michiko Kuwata tarafından  2010 yılında Floransa’da kurulmuştur. 

AZIENDA AGRICOLA SCIARA, 2015 yılında Stef Yim tarafından kurulan Sicilya merkezli bir şaraphanedir. Hong Kong’da doğan Yim, İtalya’ya taşınmadan önce Kaliforniya’da sommelier olarak çalışmıştır. Etna Dağı’nın çeşitli toprakları ve rakımlarındaki eski asmalardan organik, doğal şaraplar üretmeye odaklanmaktadır. 

DAL CUORE, el yapımı, geleneksel gelato lezzetlerinin yanı sıra yerel bir dokunuşa sahip lezzetler yaratmak için taze malzemeler kullanan Şangay merkezli bir dondurmacıdır.  

FRANCA NYC, Brooklyn merkezli seramik üreticisi ve tasarım stüdyosudur. Jazmin de la Guardia ve Sierra Yip-Bannicq tarafından kurulan Franca NYC, kullanışlı, modern ve  eğlenceli seramikler üretmektedir. 

JE & JO PASTA, işlerini kurmadan önce İtalya’da yaşamış olan Yu ailesi tarafından işletilen bir bottega’dır. Elvira ve Tom Yu çiftinin Şanghay’daki Casa Mia adındaki İtalyan restoranı bulunmaktadır,  çocukları Jenny ve Jody Yu ise ebeveynlerinin ayak izlerini takip ederek geleneksel taze makarna üretiyor.   

LESS PANETTONE, İtalyan pasta şefi Gabriele Riva ve Japon pasta şefi Kanako Sakakura tarafından kuruldu. Mevsimlik malzemelerle çalışan ve sürdürülebilir uygulamalara odaklanan ikili, işlenmiş veya yapay aromalı bileşikler kullanmadan Panettone ve diğer unlu mamuller üretmektedir.  

LEVAIN BAKERY, üstün kaliteli ekmekler ve hamur işleri üreterek Hong Kong’daki Avrupa artizan ekmeğine olan ilgiyi artırmayı hedeflemektedir. Tüm ürünler özenle seçilmiş yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak, katkı maddeleri, sentetik tatlandırıcılar veya koruyucular olmadan yapılır. Hong Kong’da hamur mayasında% 100 levain kullanan çok az sayıda fırından biridir, sürekli gelişen teknikler için sonsuz araştırmalara odaklanmaktadır.  

PRENS Sanjo, Niigata’da karbon ve çelikten yapılmış mutfak aletlerinde uzmanlaşmıştır bir Japon bottega’dır. Makarna ölçerleri, İtalyan mutfak geleneklerine saygı niteliğindedir. 

ROCKLEDGE FARM WOODWORKS, Vermont’ta nesiller boyu kaliteli doğal ağaçlardan zarif el yapımı mobilyalar üreten küçük bir aile atölyesidir. Rockledge Farm dondurma kaşığı, bir İtalyan lezzetine saygı duruşudur.  

SETTEPANI BAKERY, 1992 yılında İtalyan şef Nino Settepani tarafından Williamsburg, Brooklyn’de kuruldu. Eşi Leah ve çocukları Bilena ve Seyoum’un yardımıyla  faaliyetine devam ediyor. Geleneksel hamur işleri, tatlılar ve yıl boyunca Panettone’larının yanı sıra memleketleri Ventimiglia di Sicilia’ya ait Nostalji Kurabiyeleri özel spesiyalleridir.  

WESTWIND ORCHARD, Hudson Vadisi’ndeki bir çiftlik ve bölgedeki ilk biyo-yoğun meyve bahçesidir. İtalyan çiftçi Fabio Chizzola liderliğindeki Westwind Orchard, lezzetli sert elma şarabı, reçel, şurup, bal ve diğer doğal ürünler üretmektedir. 

XIANGYU OLIVE DEVELOPMENT, zeytinyağı üretmek için Toskana çeşidi olan Coratina zeytinlerini kullanan Çinli bir zeytin geliştirme şirketidir. Xiangyu Extra Virgin Zeytinyağı, New York, Los Angeles, Japonya, Avustralya ve İsrail’deki Dünya Zeytinyağı Yarışması’nda altın ve gümüş ödüller ve Kuzey Yarımküre’deki en iyi Sızma Zeytinyağı ünvanını kazanmıştır. 

YOSHIKI IMAMURA, kahveninn tadını daha da güzelleştirmek için geleneksel bir Japon çay töreninden ilhamla esspresso içmek için bir fincan tasarlamıştır. Dokulu yüzeyli kulbu olmayan fincanlar, espresso’nun güzelliğine başka bir duyusal katman eklemektedir.  

YOSHIDA DAIRY FARM Kibi, Okayama’da Zensaku Yoshida ve oğlu Genya tarafından kurulan bir Japon çiftlik evi ve artizan peynir üreticisidir. Güney İtalya’da popüler bir peynir olan Caciocavallo üretimi ile tanınan Yoshida, Sardunya’da peynir yapmayı öğrendi. Çiftlik, Caciocavallo Yakitori gibi tariflerle kültürlerin birleşmesini kutluyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s