Moda Filmleri Festivali İstanbul’da

Fashion Film Festival Istanbul 4.edisyonuyla Zorlu Psm’de izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Fashion Film Festival Istanbul, moda ve film dünyalarını bir araya getirecek olan eşsiz içeriği, büyük sürprizleri ve şaşırtıcı isimleriyle, 3 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde KNITSS ana sponsorluğunda F King Magazine medya desteğiyle dördüncü kez seyircisiyle buluşuyor! 

 İstanbulun moda filmleri festivali Fashion Film Festival Istanbul, Zorlu Performans Sanat Merkezi’nin desteği ve ev sahipliğinde, 3 Kasım’da başlıyor. 2 gün sürecek festivalde bu sene de yine dünyanın dört köşesinden hem büyük moda evlerinin, markaların hem de genç ve bağımsız tasarımcıların filmlerini dev ekrana yansıtırken, izleyicilerine söyleşiler, sanat enstelasyonları ve partilerle de benzersiz bir deneyim yaşatıyor. 

Geometrik formlardan, sanat ve mimariden ilham alan renkli ve nerjik triko markası KNITSS ana sponsorluğunda ve Tuna Yılmaz tarafından düzenlenen festival, F King medya sponsorluğunda tamamen ücretsiz ve halka açık.  

Moda Filmleri Yarışması ile 7 Dalda Filmler Ödüllendirilecek

Fashion Film Festival Istanbul, bu yılki edisyonunda tam 7 farklı kategoride ödül dağıtıyor. Moda editörleri, fotoğrafçılar, oyuncular, tasarımcılar ve festival direktörleri gibi farklı disiplinlerden önemli ve dünyaca ünlü isimleri bir araya getirecek olan uluslararası jüri, festivalde En İyi Moda Filmi, En İyi Türk Moda Filmi, En İyi Müzik Videosu, En İyi Moda Belgeseli, En İyi Makyaj ve En İyi Saç Tasarımı ödüllerinin sahiplerini belirliyor. Ayrıca bir üniversitede okuyan ya da öğrenci olmasa dahi ilk kez bir moda filmi çeken yönetmenlerden birine verilecek olan Genç Keşif ödülünün sahibini bir sonraki projesini İstanbulda gerçekleştirmesi koşuluyla 85/90 Projects tarafından sağlanacak bir yapım desteği bekliyor.

Birbirinden Önemli İsimler Uluslararası Yarışma Jürisi ve Festival Konuk Listesinde! 

Daha önce yıllarda aralarında Damir Doma, Dion Lee, Meryem Uzerli, Gareth Pugh, Belçim Bilgin, Hazar Ergüçlü ve Emma Mulholland gibi ünlü ve önemli isimlerin yer aldığı uluslararası yarışma jürisi ve festival konuk listesine dahil olarak etkinlik esnasında sahneye çıkacak isimlerden bazıları şöyle:

 Yvan Mispeleare (Valentino Tasarım Direktörü)
 Sara Sozzani Maino (Vogue Italia Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı ve Vogue Talents Direktörü)
 Edis (Şarkıcı)
 Diane Pernet (A Shaded View on Fashion Film kurucusu)
 Yaz Kurhan (Tasarımcı, yazbukey)
 Duygu Boz (KNITSS, kurucu & Kreatif Direktör)
 Bruno Aveillan (Yönetmen)
 Tuba Ünsal (Oyuncu)
 Luca Imbimbo (Fuuucking Young dergisi moda Editörü)
 Raoul Keil (schön! Magazine kurucusu ve Kreatif direktörü)
 Adrian Lazarus (bokeh Güney Afrika Moda Film Festivali kurucusu)
 Donald Potard (Paris College of Art moda bölüm başkanı)
 Bulut Reyhanoğlu (Yapımcı)
 Paola Pattacini (IED Moda Bölüm Koordinatörü)
 Bahar Kongel (Stylist)

 Sami Basut (Manajans JWT Kreatif Direktörü)

 Nihat Odabaşı (Fotoğrafçı & Yönetmen)
 Raşit Bağzıbağlı (Tasarımcı)
 Mu Tunç (Yönetmen)
 Ferhan İstanbullu (Yaratıcı Projeler Direktörü)
 Zeynep Soylu (F King Magazine Kurucu&GYY)

 

Festivalde 120 Moda Filmi Gösterilecek

Festivalde farklı bölümlerde yaklaşık 120 moda filmi gösterilecek. Festivalin kurucusu ve kreatif direktö Tuna Yılmaz “İstanbul küresel güç oyununun her alanında gelmek istediği lider konuma, moda sektöründe de ulaşabilmek için büyük adımlar atıyor. Dünyaya İstanbul’daki moda dünyasının sadece moda haftasındaki defilelerden ibaret olmadığını, kentin ve etkinliğin vizyonunun daha geniş olduğunu göstermek gerek” diyerek festivalin sıradanlaşmış moda etkinliklerinden çok daha farklı, sofistike ve küresel bir organizasyon olduğunun altını çiziyor.

Festival, Türkiye’den Çıkan Moda Filmlerinin Yurt Dışındaki Moda Film Festivallerinde Yer Almasını Sağlıyor! 

Festival, Milano, Medellin, Berlin, Kanada ve Avustralya başta olmak üzere pek çok moda film festivalleriyle ve Sırbistan ile Rusyadaki bazı moda haftalarıyla imzalanan içerik ve ortaklık anlaşmalarıyla Türkiyeden çıkan moda filmlerinin yıl içerisinde bu festivallerde yer almasını sağlıyor. Böylece Türk modacılarının ve markalarının küresel tanıtımına da katkı sağlıyor. 

 Festival Programı için http://www.fashionfilmistanbul.com/films-2018/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s