GUCCI’DEN ARŞİVLİK BİR KİTAP DAHA

Gucci, sanat ve edebiyatla olan ilişkisine, sınırlı sayıda basılan ve Gucci 2019 Cruise koleksiyonu çekimlerini içeren: WORLD (The Price of Love) kitabıyla hız kesmeden devam ediyor.

Britanyalı post-punk müzik grubu New Order’ın WORLD (The Price of Love) şarkısıyla aynı ismi taşıyan kitap, Britanyalı belgesel fotoğrafçısı Martin Parr’ın Cannes’da gerçekleştirdiği Gucci Cruise 2019 Koleksiyonu çekimlerini içeren bir portfolyo niteliği taşıyor.

Çalışma, Gucci imzalı giysiler içindeki modellerin yanısıra, yoldan gelip geçenler ve güneşlenenlerle beraber yöreden gözlemsel çekimleri Parr’ın nev’i şahsına münhasır alaycı gözünden bizlere ulaştırıyor.

Martin Parr, toplumu iğneleyici bir bakışla yansıttığı belgesel fotoğrafçılığıyla meşhur. Anı yakalayan fotoğrafları, canlı renk kullanımı ve nazikçe hicveden mizahıyla tanınıyor. Çoğunluk onu Britanya’daki sınıf anlayışı üzerine yaptığı antropolojik yorumlarıyla ilişkilendirmiş olsa da, Parr, Gucci’nin Cruise Koleksiyonu için Riviera’nın güneşe tapan dünyasından anlar yakaladığı Fransa’ya gitti. Cannes şehri, InterContinental Carlton Cannes Hotel ve the Carlton Beach Club’da gerçekleşen çekimlerde Parr, Gucci’nin genç ve eklektik modellerden oluşan ekibini dondurma, şişme plaj oyuncakları ve güneş kremine bulanmış bir dünyada, güneş şemsiyeleri, palmiye ağaçları ve denize nazır balkonlar arasında objektifine taşıdı. Fotoğraflar tam da Parr’dan beklediğimiz gibi: muzip, alışılmadık ve tek kelimeyle unutulmaz.

Dağıtımı Londra merkezli bağımsız yayınevi IDEA tarafından yapılan WORLD (The Price of Love) 1000 kopyayla sınırlı..

Kitaba, New York’ta yeni açılan Gucci Wooster Kitapçısı, Floransa’da Gucci Garden, Dover Street Market aracılığıyla; Londra, New York, Los Angeles, Ginza Tokyo ve Singapur’un yanısıra, dünya çapındaki seçkin mağazalardan ulaşmak ve www.ideanow.online/store üzerinden sahip olmak mümkün.

£45, €55, $60 ve ¥8,400+vergi olarak fiyatlandırılan eser, 29 Kasım’da satışa çıkacak ve akşamında Gucci Garden’da fotoğrafçı Martin Parr’ın katılımıyla gerçekleşecek bir imza günü düzenlenecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s