Kaçırmak istemeyeceğiniz 4 keyifli canlı yayın📺

Covid19 süreci artık hayatımızın tümünü kapsadı. F King Magazine olarak alıştığımız dışardaki hayattan bir süre uzak kalmak zorunda olsak bile digital dünyada yer almaya ve bize keyif veren mecraları takip etmeyi sürdürüyoruz. F King’in sizin için seçtiği canlı yayınlara göz atın.

Yazı: Selda Acıman

Bu yeni yaşam alanımızda yani sosyal medya platformunda bol bol kaliteli müzik dinleyebildiğimiz, bize samimi gelen ayrıca çokça güldüren birbirinden farklı dört canlı yayını sizle paylaşmak istedik.

Umarız sizde bizim kadar keyif alırsınız.

Gündüz saatlerinin vazgeçilmez yayınlarımızdan biri instagram hesabından her gün saat 16:00 ile 18.00 arası yayın yapan @haykmusic hesabı. Hayko hem çok yetenekli hem çok güleryüzlü. Katılımcılarla yayın arasında sohbette ediyor. Nerdeyse eve kapandığımız ilk günden beri aralıksız yayın yapıyor. Hava durumuna göre de modumuzu tazeleyip 80ler, 90lar, funk, jazz, pop ve popüler tüm janrlardan hazırladığı setlerle çok keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor. Gün içinde evinizde sporunuzu yaparken, ev işlerinizle uğraşırken ya da yoğun proğramınızdan biraz mola vermek istediğinizde size çok iyi arkadaşlık ederek alışkanlık yaratacağına eminiz.

İyi müzik demiş iken zoom uygulaması üzerinden her Salı, Cuma ve Cumartesi gecesi canlı yayın yapan İstanbul’un olmazsa olmazı hepimizin müdavimi olduğu Corridor’dan bahsetmezsek olmaz.

Corridor ekibi bu süreçtede eski eğlence alışkanlıklarımızın devam etmesini sağlıyorlar. Tüm kadro klasikleşmiş olan her Salı “Türkçe Gecesi” ve her Cuma Cumartesi gecesi saat 23:00 itibari ile başlayan programlarını sabah saat 04.00 ‘e kadar devam ettiriyor.

Vallahi bravo gece kuşları için harika bir alternatif. Programlara minimum gecede 400 -500 kişi giriş yapıyor. Zoom uygulamanız yoksa akıllı tablet veya telefonlarınıza hemen indirin.

Zoom kullanıcı isim, giriş için şifre bilgilerini instagram hesaplarından her yayın günü paylaşıyorlar. Instagram hesapları @Corridorist

Birazda canlı talkshow kıvamında içi dolu dolu, bir saat sınırlı sürenin nasıl geçtiğini anlamadığımız ve sevdiğimiz canlı yayınlardan bahsedelim.

İlki saat 23:00 itibari ile her gece başka bir konuğu alan sevgili Saba Tümer’in “Saba ile Ev Canlı” programı. Instagram hesabı @sabatumer. Karantina sürecinin başından beri yoktu ama son bir iki haftadır düzenli yayında programı ve çok keyifli daha doğrusu profesyonel yönetilen bir içtenlikte.

Bu nasıl oluyor diye sorar gibiyseniz şu şekilde özetleyebiliriz. Sosyal medyada iki aya yakındır yapılan bazen ünlü simalarında olduğu bir sürü sıkıcı canlı yayın sohbetlerinde olmayan içtenlik ve kontrolcülük ile.

Profesyonel bir moderatorlük yönetimi ve o meşhur biraz şuh ve şen kahkakasıyla bize çok samimi geldi. Televizyon izlemeyi tercih etmediğimiz bu süreçte tv showu izlemek kadar sıcak hatta. Sağlıklı beslenmeden, tasavvufa, ünlü şarkıcı ve oyunculardan astrolojiye kadar geniş bir davetli skalası var. Muhakkak ona da uğramadan edemiyoruz, bizden söylemesi…

Şimdi sıra açıkara her gece izlemek için saatinin gelmesini beklediğimiz son önerimize. Saat 24.30 itibariyle sıcacık bir “Günaydınnnnn” ile karşılandığımız zaten çoğunuzun bildiği ve yaklaşık gecede max 100.000 kişinin minimum da ise 50.000 kişinin dahil olduğu canlı yayın Bartu Küçükçağlayan ve instagramda “mavi tık’ı “olmayan tek ünlü partneri Melikşah Altuntaş’ın hazırladığı “Mücbir Sebepler”.

Bartu’nun instagram adresinden @bartu_kucukcaglayan, hemen hemen 45 gecedir aralıksız yapılan aşırı spontan, müthiş komik ve kendi felsefe ile jargonunu oluşturmuş bir yayın. Kendi sıkı takipçileri ile beraber yeni bir akım yarattılar bile. Her geçen gece daha da yaratıcı mizah ve keskin zekanın inceliklerine şahit olduğumuz bu yayında tabi ünlü sanatçı, oyuncu ve bir o kadar komik dostlarının da payı büyük.

F King olarak karakomik mizaha kurban olan herkesin muhakkak kendilerini canlı yayında bulabildiklerini gözlemliyoruz ve Defne Samyeli’nin kayıp kedisi S.O reisin de katılımı ve J’ye basmasıyla daha kimbilir nelere ve kimlere şahit olmaya devam edeceğiz.

Bir iki kere izledikten sonra tüm bu kavramların ne kadar komik ve anlamları olduğunu göreceksiniz. “Bizi unutmayacagız” diyen bu iki müthiş samimi adamın yayınına girin, siz de bizim gibi müdavimi olacaksınız.

Canlı yayınlarda görüşmek ve buluşmak üzere✌🏻

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s