DIOR LADY ART #5

Tıpkı günümüz kadını gibi, kendini yenilemekten asla vazgeçmeyen zamansız bir ikon: Lady Dior. Kadınlığın çoğulcu doğasına övgü niteliğindeki bu modern manifesto, farklı tarzlara uyum sağlayabilme yeteneğini bir kez daha kanıtlıyor.

Doğası gereği rafine, kendine güvenen ve nesiller arası bir tavrın sembolü olan bu çanta; Dior ruhunun özünü, imza kodlarını ve yüksek terzilik bilincinin yön verdiği olağanüstü işçiliği temsil ediyor. Tıpkı Dior’un simgeleriyle bağlı olduğu o derin kimliği okumayı sağlayacak açık bir kitap gibi; en cüretkar yorumlarla moda üstü bir tarihin resmedildiği, en güzel materyali elde edebilmek için incelikle tasarlanan, dikilen ve işlenen bir işçilik hazinesi.

Dior Lady Art’ın beşinci edisyonu için tüm dünyadan 10 sanatçı, ikonik Lady Dior’un başlı başına bir sanat eseri olarak resmedildiği bir metamorfoz oyununa dahil oldular. Sanatçıların her biri bu projede kendi çalışmalarının pratiğini yapan birer virtüöz rolünü üstlendi. Hem de bir ufuktan diğerine: Çin’den Madagaskar’a, Hindistan’dan Güney Afrika’ya, Rusya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne. Joël Andrianomearisoa, Judy Chicago, Gisela Colon, Song Dong, Bharti Kher, Mai-Thu Perret, Recycle Group, Chris Soal, Claire Tabouret ve Olga Titus. Her biri kendi stilleriyle Lady Dior’u yücelten, mimarisine ve tılsımına hayal dünyalarını ve ilhamlarını katan tasarımlar ortaya çıkardılar. Hayatın gizemleri ile şiir, doğa ile evren arasında köprüler kuran bu sanatçıların iş birliğiyle ortaya çıkan her bir model; geçmiş, şimdi ve geleceği harmanlayarak sınırları aşan bir ortak yaşam niteliğinde.

Olağanüstü bir tarihe sahip Lady Dior, şimdi her zamankinden daha çok bir arzu nesnesi; mükemmellik ve özgürlüğün bir virtüöz hassasiyetiyle bir araya getirildiği bir kutlama.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s