Türkiye’nin ilk dijital defilesi

Türkiye’nin tamamı dijital ortamda hazırlanan ilk defilesi, tasarımcı Niyazi Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Tasarımların 3D olarak modellenmesi ile dijital ortamda izleyiciyle buluşması üzerine kurulan defile bir ilk olarak çok kişiye yol göstereceğe benziyor.

Peki Türkiye’nin ilk sanal defilesi nasıl gerçekleşti arkasında nasıl bir sistem yatıyor.

Moda ve endüstrisiyle ilgili tüm alanlarda yenilik sunan, uluslararası eğitim ve sektörel platformlarda kabul görmüş 3D tasarım programlarından CLO ve Vidya, Türkiye’nin en yetkin moda okullarının başında gelen İstanbul Moda Akademisi eğitimleri arasında yerini alıyor.

Günümüz dünyasında üç boyutlu tasarım programları çalışma prensiplerinin tamamını değiştiriyor ve geliştiriyor. Aynı şekilde moda ve tekstil sektöründe de bu atılımların yansımaları iz buluyor. Bu yazılımlar sayesinde üretime gerek kalmaksızın, ürün ve koleksiyonlar müşteri ile sanal gerçeklikte buluşuyor; gelecek müşteri revize talepleri hızlıca tamamlanabiliyor. Bu sayede zaman, kumaş ve personelden tasarruf sağlanıyor. Bu altyapı, tasarım personeline evinden çalışma imkânı da sağladığı için, içinde bulunduğumuz süreçte işlerin devamlılığına da büyük ölçüde hizmet ediyor.

İMA, yeni dönem dinamik ve hızlı çalışma prensipleriyle sektörün yakın geleceğini oluşturan, bu alanda ihtiyaç duyulacak yeterli donanımda insan kaynağının yetiştirilmesini hedefliyor. Bu konuda kendini geliştirmek isteyenler için İstanbul Moda Akademisi’nde eğitimler devam ediyor.

3D eğitim programlarıyla ilgili detaylı bilgi almak için:

0212 219 41 41 // info@istanbulmodaakademisi.com //

www.istanbulmodaakademisi.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s