Swatch ve MoMA işbirliği özel edisyon saatleri

Swatch, Müze Gezisi serisinin bir devamı olarak, New York Modern Sanat Müzesi (MoMA) ile özel edisyon tasarımlarından oluşan koleksiyonunu sunar. Özel tasarımlar, 4 Mart 2021 tarihinde tüm Swatch mağazalarında, MoMA Tasarım Mağazalarında ve store.moma.org’da satışa sunulacak. Ürün yelpazesi, MoMA koleksiyonundaki sanat eserlerinden ilham alan altı benzersiz tasarıma sahip.
Yıldızlı Gece (1889) Vincent van Gogh, Umut II (1907-1908) Gustav Klimt, Rüya (1910) Henri Rousseau, Renk Düzlemleri ile Oval Kompozisyon 1 (1914) Piet Mondrian, Şehir ve Tasarım, Dünyadaki Yaşam Harikaları, Isamu Kurita (1966) Tadanori Yokoo, ve New York (1968) Tadanori Yokoo.

Her bir tasarım ayrı olarak satın alınabildiği gibi, altı tasarımın birlikte yer aldığı özel MoMA koleksiyonerler edisyonu da mevcut. Bu koleksiyonerler edisyonu, Swatch ve MoMA’nın birlikte tasarladığı ve müzenin meşhur Blade Stair merdiveninden ilham alan özel bir kutuyla satışa sunulacak.

Swatch, sanatçı Beatriz Milhazes ile de işbirliği yaparak, sanatçının MoMA’daki üç eserini Swatch X You platformunda koleksiyonuna dahil ediyor. Suculentas Beringelas (Succulent Eggplants) (1996), O Espelho (The Mirror) (2000) ve Meu Bem (2008).
Swatch X You ile müşteriler, kişiselleştirilmiş saat stillerini belirli Swatch mağazalarında ve swatch.com’da oluşturabiliyor. Milhazes’in her bir eserinden oluşan tasarımın sınırlı sayıdaki çalışması ise New York’taki MoMA Tasarım Mağazalarında satışa sunulacak.
“MoMA’daki sanat eserlerinden ilham alan bu yeni saat koleksiyonuyla, MoMA’nın Swatch ile süregelen ilişkisini sürdürmekten gurur duyuyoruz. MoMA’nın iyi tasarıma olan bağlılığı Swatch saatleriyle örneklendirilebilir.” Robin Sayetta (MoMA İş Geliştirme
Direktörü)

Swatch Art Peace Hotel CEO’su Carlo Giordanetti: “Swatch, birkaç Swatch saatinin
müzenin kalıcı koleksiyonunda sergilendiği MoMA ile yeni bir işbirliğine adım atmaktan mutluluk duyuyor. Vincent van Gogh, Gustav Klimt ve Piet Mondrian’ın sanat eserlerini yeniden yorumlayabilmek ve 20. yüzyılın sanat ve sanatçısına olan bağlılığımızı vurgulamak gerçek bir onur. Ayrıca Swatch X You ile aramıza katılan Beatriz Milhazes ve eserleri büyük beğeni toplayan çağdaş sanatçı Tadanori Yokoo’nun eserlerinden ilham alınarak tasarlanan saatleri koleksiyonumuza dahil etmekten mutluluk duyuyoruz.”

MoMA’nın kalıcı koleksiyonunda sergilenen üç Swatch: GB100 (1983), GK100 Jelly Fish (1985), SFK100 Jelly Skin (1998). Swatch saatlerinin sergilendiği dört MoMA sergisi: Humble Masterpieces (2004), Architecture and Design: Inaugural Installation (2004 2005), Standard Deviations: Types and Families in Contemporary Design (2011-2012), ve yakın zamanda Items: Is Fashion Modern? (2017-2018).

Swatch X MoMA koleksiyonu, 4 Mart 2021 tarihinde tüm Swatch mağazalarında ve MoMA Tasarım Mağazalarında satışa sunulacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s