Alanya Fethinin 800. yılında muhteşem tanıtım

Alanya İlçe Belediyesi Fethin 800. yılında tanıtım gösterisi düzenlendi. Alanya’nın Sultan Alaaddin Keykubat tarafından fethinin 800. yılı tanıtım toplantısı, Alanya Belediyesince Atatürk Spor Salonu’nda organize edildi. Çevrim içi olarak gerçekleştirilen programda dans gösterisi ve fetih için hazırlanan videonun gösterimi yapıldı. Ünlü tenor Hakan Aysev’in de sahne aldığı program, izleyenler tarafından beğeni topladı. Hakan Aysev, Keykubat isimli aryasını Antalya Opera ve Koro sanatçıları ile birlikte seslendirdi. Ayrıca gecede Hangar Stüdyo Dans ekibi muhteşem bir gösteri sundu. Alanya’nın tarihi ve turistik bölgeleri barko vizyonla izletildi. Gecede Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ünlü tenor Hakan Aysev’e çiçek takdim ederek teşekkür etti.

800. yıl etkinlikleri devam edecek…

Alanya’nın fethinin 800. yılını bir yıl boyunca çeşitli etkinlik ve programlarla kutlayacaklarını belirten Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Farklı din ve dilden, 100’ün üzerinde milletten yaklaşık 31 bin yerleşik yabancının hoşgörüyle, birlik ve beraberlik içinde yaşadığı 24 ilden büyük ilçenin il olma zamanı geldi” dedi.

Dünyayı, başta sağlık olmak üzere sosyal ve ekonomik olarak etkileyen, milyonlarca insanın ölümüne neden olan salgın dolayısıyla üzücü ve zor bir süreçten geçtiklerini belirten Yücel, “Bu süreçte, geleceğin belirsizliğinde kaybolmaktansa hep birlikte geçmişin sağlam köklerine tutunarak güçlenmek istiyoruz. İnanıyorum ki, fetih coşkusuyla karamsarlığı bir kenara bırakıp, yüzyıllardan akarak bizlere taşınan efsuni dinginlikte huzur bulacağız. Birlik ve beraberlik içinde geleceğe daha umutla bakacağız.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s