Mercedes-Benz ve Heron Preston’tan hava yastığı konseptli tasarım koleksiyonu

Mercedes-Benz, Heron Preston ile beraber hava yastığı patentinin 50. yılını doldurmasının ve otomobillerinde kullanılmaya başlanmasının 40. yılına özel olarak, yeni konsept tasarım koleksiyonu hazırladı.

Hazırlanan konsept tasarımlar, geri dönüştürülmüş hava yastığı parçalarından oluşuyor.

Mercedes-Benz, moda tasarımında inovasyon ve sürdürülebilirliğin sınırlarını zorlayan Amerikan tasarımcı ve kreatif direktör Heron Preston ile beraber hazırladıkları yeni konsept tasarım koleksiyonunu tanıttı. Hava yastığı patentinin 50. yılını doldurması ve hayat kurtaran bu özelliğin Mercedes-Benz binek otomobillerinde kullanılmaya başlanmasının 40. yılına özel olarak hazırlanan konsept tasarımlar, geri dönüştürülmüş hava yastığı parçalarından oluşuyor. Konsept tasarımlara ek olarak, ileri dönüştürülen hava yastıkları, Heron Preston tarafından tasarlanan özel ürünlere evirildi. Bu ürünler, 10 Eylül’den itibaren küresel platform GOAT’ta çekiliş yoluyla dağıtılmaya başlanacak.

Bu yenilikçi iş birliği, tasarımın sınırsız olanaklarını keşfetmenin yeni yollarını bünyesine dahil ederek markanın gelişimine katkı sağlıyor. Preston, konsept tasarım koleksiyonu için çığır açan hava yastığı güvenlik özelliğini, hava yastığından ilham alan ve ileri dönüştürülmüş Mercedes-Benz binek otomobili parçalarının kullanıldığı üç farklı, ileri görüşlü erkek ve kadın kıyafeti ile yeniden yorumluyor. Koleksiyondaki parçaların şişip sönebilme özelliği, hava yastığının işlevselliğini vurguluyor. 

Preston’ın iş kıyafetlerindeki lüks yorumuyla tanınan giyim markası, Mercedes-Benz’in sürdürülebilirlik taahhüdüne uygun olarak, piyasaya giriş yaptığı 2016 yılından bu yana çevreye daha az zarar veren süreçler kullanıyor. Preston’ın markası, günümüzde sokak giyimi alanında sürdürülebilirliğe öncelik vermekten gurur duyan az sayıdaki markalardan bir tanesi. Mercedes-Benz konsept tasarımları, Preston’ın eski malzemelerden eşi benzeri olmayan parçalar tasarladığı RE-DESIGN programının bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s